Firma awm

Rodzinna firma z doświadczeniem w branży obuwia od ponad 40 lat.

Nasza firma istnieje na rynku obuwniczym od ponad 40 lat. Obecnie naszymi głównymi działaniami są oczywiście usługi zdobienia skór, z którymi można zapoznać się na tej stronie, ale także dystrybucja materiałów wierzchnich sztucznych i skór naturalnych, używanych do produkcji obuwia i toreb. Oprócz materiałów posiadamy w ofercie także wszelkiego rodzaju komponenty, ozdoby, elementy konstrukcyjne itp. Jesteśmy także producentem spodów i obcasów, a także wierzchników,  w tym nowoczesnych fleków dwutwardościowych. Swoją ofertę kierujemy do firm zajmujących się produkcją obuwia, toreb, ale również do zakładów tapicerskich. Wciąż poszerzamy swoje działania oferując nowe usługi, wzory i produkty. Kilka razy do roku wyjeżdżamy na targi do Włoch i Chin, skąd przywozimy nowe inspiracje i spełniamy oczekiwania klientów. Nasze usługi wykonujemy na własnych lub powierzonych przez klienta materiałach. Większość zleceń jesteśmy w stanie wykonać w 48 godzin. Zapraszamy do zapoznania się z historią firmy, naszymi usługami i w razie pytań do kontaktu.

Historia firmy

1972 - 1985 - zakład szewski

Firmę założył w 1972 roku Władysław Malinowski, otwierając niewielki zakład szewski, zatrudniający kilku uczniów.

1986 - 1988 - garbarnia skór

W latach 1986 – 1988 głównym obszarem działań firmy był przerób odpadów skórzanych.

1989 - 1993 - MALBUT - produkcja obuwia damskiego

W 1989 roku firma ponownie zaczęła produkować obuwie damskie. Do firmy dołączyła Anna Malinowska, tworząc z mężem profesjonalną firmę, pod niezmiennym do dziś, szyldem MALBUT. Zakład produkował i dystrybuował swoje obuwie w całym regionie radomskim oraz poza nim. 

Od 1994 - MALBUT - hurtownia komponentów do produkcji obuwia

W 1994 roku firma Malbut zrezygnowała z produkcji obuwia, otwierając się na nowe wyzwanie jakim była sprzedaż materiałów i wszelkiego rodzaju komponentów do produkcji obuwia. Ta część firmy działa sprawnie i stabilnie do dziś. 

Od 2002 - AWM - produkcja, dystrybucja, zdobienie skór

W 2002 roku do firmy dołączył Arkadiusz Malinowski, tworząc razem z Władysławem Malinowskim, nową markę AWM. Początkowo głównym działaniem była produkcja spodów i obcasów do obuwia. Z czasem firma zaczęła inwestować w nowe maszyny i świadczyć dodatkowo usługi zdobienia skór jak perforacja, laser, foliowanie czy tłoczenie. Kolejnym krokiem w rozwoju było uzupełnienie usług sprzedażowych firmy Malbut, oferując import z Włoch i Chin, materiałów wierzchnich do produkcji obuwia. Obie firmy – Malbut i AWM działają na rynku równolegle,  nieprzerwanie i stabilnie od wielu lat. 

Obszary działalności

Produkcja spodów

Produkujemy spody z TR, TR LIGHT, TPU

Produkcja obcasów

Obcasy produkujemy z tworzywa ABS

Produkcja fleków

Oferujemy standardowe wierzchniki oraz nowoczesne fleki dwutwardościowe

Zdobienie skór

Perforacja, tłoczenie, foliowanie, laser,
druk UV na skórze

Dsytrybucja

Zajmujemy się dystrybucją materiałów wierzchnich na terenie całej Polski. 

Hurtownia

W naszym sklepie kupisz m.in. kleje, nici, ozdoby, suwaki, gumy i inne komponenty.