FOLIOWANIE SKÓR

Usługa foliowania na skórach polega na przełożeniu wydrukowanego wzoru z folii, przy pomocy rozgrzanego wałka, na skórę lub inny materiał. Pod wpływem bardzo wysokiej temperatury, folia ze wzorem, która zawiera także klej, zostaje na trwałe osadzona na materiale. Folie mogą być jedno lub wielokolorowe, także wysrebrzane i kolorze złotym. Możemy nawet kolejno nałożyć dwie lub trzy folie w celu uzyskania ciekawego, bardziej przestrzennego efektu.

W przypadku prostych wzorów, metoda ta pozwala czasami osiągnąć efekt podobny do druku UV. Pomijając jednak kwestie innej technologi i wykończenia, folię stosuje się do całych belek i skór, co w efekcie końcowym przekłada się na brak powtarzalności zachowania identycznego położenia wzoru względem buta czy torby. Dlatego w foliach stosuje się zazwyczaj powtarzalne wzory, które dobrze wyglądają bez względu na delikatne różnice i przesunięcia na kolejnych wykrojach.

TECHNOLOGIA

Folię nakładamy przy pomocy wałka o szerokości 150 cm, co umożliwia nam zdobienie całych blamów skór, a także materiałów sztucznych z rolki. W swojej ofercie posiadamy wiele wzorów, które cały czas aktualizujemy, dlatego po szczegółową ofertę zapraszamy do siedziby firmy. Istnieje również możliwość zamówienia wzoru specjalnie pod klienta. Zdobienie skór i materiałów sztucznych poprzez termotransfer wzoru z folii wykorzystywany jest przede wszystkim w przemyśle obuwniczym oraz przy produkcji toreb. Po usłudze foliowania w celu uzyskania jeszcze bardziej ciekawego efektu, możemy zastosować np. usługę perforowania , perforacji CNC lub nawet tłoczenia .

Wykorzystując tę samą maszynę możemy także pod materiał docelowy podkleić inny materiał czyli skleić ze sobą dwie różne tkaniny. Znajduje to zastosowanie w przypadku chęci uzyskania grubszego materiału niż jest on produkowany.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY

• bardzo efektowne zdobienie skór poprzez transfer wzoru z folii na materiał
• zróżnicowane wzory i kolorystyka w tym kolor srebrny i złoty
• możliwość zdobienia blamów skór i materiałów z rolki
• niski koszt przy dużej ilości
• możliwość łączenia kilku folii / wzorów
• trwały efekt poprzez termotransfer
• wykonanie usługi w 24-48 h
• alternatywa dla druku UV
• możliwość łączenia foliowania z perforacją i tłoczeniem

Dostępne wzory folii

Poniżej prezentujemy kilka wzorów naszych folii do termotransferu na skóry i inne materiały do obuwia i toreb. Prosimy o kontakt w celu sprawdzenia dostępności danego wzoru. W celu zapoznania się z całą kolekcją, zapraszamy do firmy.