LASER, GRAWER, CIĘCIE

W naszej ofercie posiadamy usługę cięcia i grawerowania skór oraz materiałów sztucznych za pomocą lasera CO2. Jest to metoda polegająca na przepalaniu obrabianego materiału za pomocą skupionej wiązki lasera. Pozwala to na precyzyjne i w pełni powtarzalne cięcie materiału w przypadku dużej mocy lub grawerowanie (rysowanie) kiedy moc lasera jest ustawiona na mniejszą. Laser daje bardzo wiele możliwości zdobienia skór, spodów obuwniczych oraz materiałów i pozwala uzyskać bardzo zróżnicowane efekty w zależności od tego jakim dysponujemy materiałem oraz jak ustawimy parametry maszyny. Za pomocą lasera CO2 możemy wypalać wzory na skórze, materiałach wierzchnich sztucznych, drewnie, papierze, laminatach grawerskich (wszelkiego rodzaju tabliczki), pleksi oraz różnego rodzaju gotowych gadżetach.

LASER GALWONOMETRYCZNY

Maszyna, którą dysponujemy to laser galwonometryczny. Jego główną zaletą jest wysoka moc 500W oraz stała pozycja głowicy umieszczona dosyć wysoko na obszarem roboczym. Wiązka lasera jest natomiast bardzo szybko odbijana przy pomocy umiejscowionych wewnątrz konstrukcji wielu luster. Dzięki temu, wypadająca poza soczewkę skupiona wiązka lasera jest w stanie przemieszczać się w obszarze roboczym z bardzo dużą prędkością. Maszyna taka pracuje kilkusetkrotnie szybciej niż standardowy ploter laserowy z ruchomą głowicą umieszczoną zaraz nad materiałem. Dzięki temu jest to idealne narzędzie do bardzo szybkiego grawerowania oraz cięcia materiałów odpowiedniej grubości.

Naszą usługę laserowania polecamy przede wszystkim w zakresie grawerowania na skórze, spodach i innych materiałach takich jak drewno czy laminat, oraz do cięcia materiałów sztucznych lub skór naturalnych o bardzo małej grubości. Sprawdza się idealnie do produkcji naszywek na torby, grawerowania logotypów na wyściółkach i spodach, rysowania wszelkiego rodzaju wzorów na materiałach wierzchnich. W przypadku perforacji elementów obuwia, które zawierają podszewkę, klej i międzypodszewkę, polecamy usługę perforowania CNC. Dzięki tej metodzie możemy uzyskać bardzo podobne efekty perforacji co laserem jednak bez ryzyka zabrudzeń i nieprzyjemnego zapachu, które występują przy laserowaniu grubych i wielowarstwowych skór.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY

• możliwość zarówno cięcia jak i grawerowania
• usługa na wszelkiego rodzaju materiałach: skórach, spodach, drewnie, syntetykach i innych
• niski koszt w ilościach produkcyjnych
• zróżnicowane i ciekawe efekty wypalania
• trwały efekt
• niski koszt zdobienia skór
• indywidualne projekty
• powtarzalność wzorów na kolejnych sztukach
• idealna metoda do robienia naszywek
• szybka i tania metoda grawerowania spodów
• wykonujemy także grawerowanie na drewnie, papierze, laminacie i innych materiałach

PRZYKŁADOWE GRAWEROWANIE I CIĘCIE LASEREM

Projekty na laser wykonywanie są zazwyczaj na indywidualne zamówienie klienta. Posiadamy jednak w bazie kilkadziesiąt wzorów, z którymi można zapoznać się w naszej firmie.